Folytatódik a Retró Nyíregyháza sorozat –  A Tanárképző Főiskola kollégiuma 1969-ben
A fotót Tulok Ferenc készítette 1969-ben a budapesti Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata megbízásából

A képen a Tanárképző Főiskola kollégiumi épületei, valamint a konyha és étkezde láthatóak 1969-ben, a Sóstói út és a Stadion köz találkozásnál. (Megjelent a Nyíregyházi Napló február 28-ai számában.)

A Tanárképző Főiskola nehéz körülmények között kezdte meg működését 1962-től, az akkor még Vasvári Pál utca 16. szám alatt működő Vasvári Pál Gimnáziumban, míg a kollégium a Sóstói út 2/A szám alatt kapott helyet. Az intézmény jelenlegi helyén 1965-ben kezdték meg az építkezést és az 1971/72-es tanévben már minden tanszék az új épületben kezdte el a munkát. Ebben az időben már 3000 hallgatója volt a főiskolának, míg a kollégium 900 fiatalnak nyújtott kényelmes, korszerű otthont. Nem sokkal később, 1972. október 6-án az intézmény felvette Bessenyei György nevét, amelyet 2000. január 1-ig viselt.

 

dr. Holmár Zoltán történész