Felvételizők figyelem! – Egy fontos lépés határideje közeleg

Felvételizők figyelem! – Egy fontos lépés határideje közeleg
Fotó: Illusztráció

Az egyetemek és főiskolák szeptemberben induló képzéseire február 15-e éjfélig jelentkezhettek az érdeklődők. Ám a felvételi ezzel nem teljesen zárult le, hiszen az e-felvételizőknek hitelesíteniük kell jelentkezésüket.

Erre, amennyiben ezt még nem tették meg, február 20-a éjfélig van lehetőségük. A hitelesítés kétféleképpen végezhető el. Ügyfélkapun keresztül, a két rendszerbe történő együttes belépéssel. A hitelesítés eredményéről a jelentkező elektronikus értesítést kap. A másik lehetőség, hogy az e-felvételi felületéről kinyomtatott hitelesítő adatlapot aláírva, legkésőbb február 20. éjfélig az Oktatási Hivatal címére postára kell adni. A felvételiző jelentkezési szándéka a hitelesítés után válik érvényessé. Azoknak, akik már a jelentkezési határidő előtt hitelesítették a jelentkezésüket, ám azt követően február 15-ig még módosítottak az adatokon, újra hitelesíteniük kell azt a fent említett módok valamelyikével!