Felolvasóest, online kvízjáték, kötetbemutatók – Ünnepi Könyvhét Nyíregyházán

A júniusban elmaradt hagyományos Ünnepi Könyvhét programjai várják korlátozott létszámban az olvasókat szeptember 14–19-ig a Móricz Zsigmond könyvtárban. 

Ahogyan a szervezők fogalmaznak, a legnemesebb könyves hagyománynak idén a kamara- és a konferenciaterem ad helyet minden nap, délután fél 5-től. Akik nem jutnak be a rendezvényekre, élőben, a könyvtár YouTube csatornáján ismerhetik meg hétfőn Kulcsár Attila Földgömb antikvárius és restaurátor című kispróza kötetét. Kedden Nyilas Attila költő felolvasóestje lesz, szerdán Nagy Zsuka és a Delej mutatkozik be. Csütörtökön Karádi Zsolt újabb kritikus, tanulmánykötete kerül sorra. Pénteken aztán a könyvheti kvízjáték sorsolása zárja az ünnepi hetet, mely most is kínálja az ingyenes beiratkozás lehetőségét, illetve késedelmi díj nélkül veszik vissza az otthon feledett könyveket.