Ezen a hétvégén biztosan nem romlik el az idő, marad a nyári meleg

Ezen a hétvégén biztosan nem romlik el az idő, marad a nyári meleg
Ezen a hétvégén biztosan nem romlik el az idő, marad a nyári meleg

Ezen a hétvégén biztosan nem romlik el az idő, marad a nyári meleg – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat. A többnyire napos idő mellett kevés fátyolfelhő, északkeleten gomolyfelhő valószínű, csapadék nem várható.

Anticiklon peremén szombaton északkelet felől az eddiginél pár fokkal kevésbé meleg levegő érkezik fölénk, így északkeleten 30 fok alatti maximumokra készülhetünk csapadék nélkül. Reggelre a szélvédett északi völgyekben akár 8, 10 fok közelébe is csökkenhet a hőmérséklet, míg a vízpartokon, dombokon, belvárosi részeken 20 fok alá sem hűl le a levegő. Ami a videóból sajnálatos módon kimaradt: az északkeleti szél több helyen megélénkül.

A napos idő mellett kevés fátyol-, északkeleten gomolyfelhő valószínű, csapadék viszont ezekből sem várható. Az északi, északkeleti szél több helyen megélénkülhet.

A legmagasabb nappali hőmérséklet 26 és 32 fok között, északnyugaton egy-egy helyen esetleg 33 fok körül várható.

Késő estére 16 és 25 fok közé hűl le a levegő.