Esésmegelőzés a Mozdulj Nyíregyháza! keretein belül – Részletek a Sziesztában

Esésmegelőzés a Mozdulj Nyíregyháza! keretein belül – Részletek a Sziesztában
Esésmegelőzés a Mozdulj Nyíregyháza! keretein belül – Részletek a Sziesztában

A Nyíregyházi Televízió Szieszta Plusz című műsorában a Mozdulj Nyíregyháza! egy olyan mozgáselemét mutatjuk be, mely már a kezdetek óta elérhető a mozogni vágyók számára.

Esésmegelőzés mozgásprogram a Continental Arénában. Az esések gyakorisága és súlyossága a korral nő. Az esések legsúlyosabb szövődményei a csípő-, kar- és gerinctörések. A mindenfajta károsodással együtt járó mozgáshiány további izomvesztést, gyengeséget és instabilitást okoz, ami fokozza az ismételt elesés veszélyét. Az egyensúly-, izomerő-, reakcióidő-javító gyakorlatok jótékony hatását kihasználva mozgásgyakorlatok tanításával fokozzuk az egyensúlyozási képességet, a gerinc tartási képességeit. Így csökkenthető az elesések gyakorisága és veszélyei. A részletekről pedig már Vámosi Marika gyógytornászt kérdeztük.

Ha kíváncsiak a részletekre, nézzék vissza beszélgetésünket itt: