Elkezdték feldíszíteni Nyíregyháza karácsonyfáját - 3 kilométernyi fényfüzér kerül rá
Fotó: Szarka Lajos

Az Adventi Forgatagot és Vásárt a járványügyi intézkedések és szabályok értelmében idén nem rendezik meg Nyíregyházán sem, azonban a város karácsonyfáját már felállították a Kossuth téren, és a NYÍRVV munkatársai elkezdték feldíszíteni a 17 méter magas feketefenyőt. 

A belvárosi, főtér környéki bevezető utak a tavalyihoz hasonlóan kivilágítást kapnak, ám például a városházára nagyjából 15 százalékkal több fény jut, idén az erkély oszlopait és a teraszt is díszítik, a tavaly megkedvelt Kossuth téri fényhálót is kifeszítik, és idén hárommal több óriás fát (összesen 4 platánt és 2 gesztenyét) dekorálnak világító gömbökkel. Szintén újdonság, hogy a Városalapító atyák szobrának környezetében lévő fél tucat fát is feldíszítenek.

A város karácsonyfájára 1200 méternyi új fényfüzér is kerül a korábbi kiegészítéseként. Így már több mint 3 kilométernyi fény teszi különlegessé a Takarékpalota előtti fát. 

Kapcsolódó galéria

Elkezdték feldíszíteni Nyíregyháza karácsonyfáját