Elkezdődött a Robinson domb felújítása – Játszóvár várja majd a gyerekeket!

Elkezdődött a Robinson domb felújítása – Játszóvár várja majd a gyerekeket!

Elkezdődött a Robinson domb felújítása Nyíregyházán!

Vasasné Bacsó Esztertől, a NYÍRVV Nonprofit Kft. főmérnökétől megtudtuk, a meglévő lépcsősor és szánkópálya jelenlegi vasúti talpfa elemei elkorhadtak, cserére szorulnak.

A gyöngykavics szórású felületek földdel szennyeződtek, cseréjük, felújításuk szintén időszerű. Az elavult elemek cseréje a meglévő terepgeometria megtartása mellett történik. A támfalak és a kiemelt korlátfalak kőzúzalékkal töltött gabion kosár elemekből készülnek. A lépcső élei kiemelt szegélyekből, a belépéseket beton járdalapból építjük. 

– emelte ki Vasasné Bacsó Eszter, akitől azt is megtudtuk, a lépcsőelemek közei vörös salak borítást kapnak majd.

A felújításra azért van szükség, mert a jelenlegi lépcsők és támfalak balesetveszélyessé, omlásveszélyessé váltak. Ezen kívül a „Közösségi terek infrastrukturális fejlesztése" elnevezésű pályázat keretein belül a Robinson dombon új játszóvár kerül kihelyezésre, mely várhatóan a jelenlegi igen magas látogatottságát még jobban megnöveli a területnek.