Döntetlen a Haladás vendégeként

A szombathelyi stadion gyepének felújítása miatt Ajkán lépett pályára a Haladás ellen a Szpari.

Szombathelyi Haladás - Nyíregyháza Spartacus 1-1 (0-0)

Ajka 300 néző

Jv: Molnár Attila (Vörös Dániel, Máyer Gábor)

Haladás: Verpecz – Csató (Nyíri a szünetben), Csonka B., Jagodics, Doktorics, Szakály A. (Jancsó 65.), Zvekanov (Csernik a szünetben), Horváth (Simut 68.) R., Rácz B., Mohos (Szvoboda 65.), Kelemen M.

vezetőedző: Jovic Aleksandar

Nyíregyháza: Dala - Tamás O., Baki (Farkas B. 45.), Rjasko, Nagy B., Toma, Kesztyűs, Nagy D. (Vass P.61.), Gresó (Pataki 84.), Herjeczki (Cseh 84.), Géresi (Myke 61.)

vezetőedző: Tímár Krisztián

Gyászszünettel kezdődött a találkozó Bokor Miklós és Török Péter emlékére.

1. perc A Szpari kezdett, és Nagy D. rögtön helyzetbe is került, de védett Verpecz.

4. perc Nagy helyzet! Gresó indult középen Nagy D. labdájával, Verpecz lábbal védett, a kipattanónál Nagy D. ismételt 18 méterről, a gólvonalról Doktorics mentett.

6. perc Kesztyűs kapott sárga lapot.

10. perc Herjeczki lövésébe vetődtek bele a védők.

12. perc A harmadik Szpari ziccer, Nagy B. kapott jó indítást, ő is rávezethette a kapusra a labdát, ezúttal is Verpecz védett bravúrral.

15. perc Horváth lőtt mellé 20 méterről.

24. perc Ivószünet. A Szpari jobb volt eddig ellenfelénél, három nagy helyzetet is kialakított, de azok kimaradtak.

27. perc Baki kapott sárga lapot.

33. perc Jagodics kapott sárgát.

35. perc Herjeczki kapott jó labdát a jobb oldlaon, de Doktorics utolérte, és szerelte a 16-osnál. A szögletnél Tamás nem találta el jól a labdát, majd a következő akcióból Nagy D. lőtt mellé.

38. perc Csató buktatta a meginduló Tomát, sárgát kapott érte.

40. perc Nagy D. lőtt egy szöglet után, mintha egy hazai védő kezéről pattant volna le a labda, de nincs büntető.

43. perc Géresi indult lendületesen, Rácz szabálytalankodott, ez is sárga lap.

45. perc 2 perc a hosszabbítás.

45+2. perc Farkas indult meg, majd Herjeczkihez passzolt, utóbbi egy szép csel után lőtt, de levágódott a labda a védőkről, így maradt a 0-0.

47. perc GÓÓÓÓL! Vezet a Szpari! Verpecz próbált felszabadítani, Nagy Dominik letámadta a 16-os sarkánál, és a testéről visszapattanó labda a léc alá hullva a kapuban landolt, 0-1.

52. perc Rácz lőtt egy visszagurítás után mellé 19 méterről.

65. perc Egy szabadrúgás után Myke fejelt középről mellé.

67. perc Nagy B. adta be balról a labdát, Myke lőtt kapásból középen 10 méterről, Verpecz bravúrral védett.

79. perc Toma kapott sárga lapot.

82. perc Egyenlített a Haladás. Egy jobbról érkező beadás után Csernik labdája visszapattant Kelemen elé, aki a kapuba passzolt középről, 1-1.

83. perc Gresó kapott sárga lapot.

87. perc Kelemen indult veszélyesen, Dala szerezte meg végül a labdát kivetődve.

88. perc Doktorics kapott sárgát.

90. perc Doktorics második sárgáját is megkapta, piros.

92. perc Myke elé pattant a labda a kaputól 15 méterre, de fölé lőtt.