Diákok a drogok ellen – Kisfilmet készítenek nyíregyházi fiatalok

Diákok a drogok ellen – Kisfilmet készítenek nyíregyházi fiatalok

Rövidfilmet készítenek a Kossuth Lajos Evangélikus Gimnázium tanulói a tinédzserkor egyik legnagyobb veszélyéről, a drogról. Hogyan készül a film, milyen vezérgondolat mentén dolgoznak a fiatalok? A tanárok hogyan segítik a diákok munkáját? Válaszol a készülő kisfilm egyik ötletgazdája és a gimnázium igazgató-helyettese.

Az egész életen át tartó tanulás – más kifejezéssel az élethosszig tartó tanulás – gondolata már az 1970-es években megszületett, de igazán központi témává és fontos célkitűzéssé csak az ezredforduló környékén vált. Akkor azonban már annyira hangsúlyos szerepet szántak neki, hogy 1996-ot egyenesen a lifelong learning évének kiáltották ki Európában. Miért hasznos az állandó tanulás, időskorban is képesek vagyunk új ismereteket szerezni és beépíteni? Válaszol a felnőttképzés szakembere, dr. Kerülő Judit.