Dán motoros nyerte az U19-es EB döntőt a Speedway Ringen
Fotó: speedwaynews.pl

Európa legjobb fiatal salakmotorosai érkeztek szombaton a Nagyhalász Speedway Ringre, hogy az U19-es EB döntőben eldöntsék, ki lesz a kontinens királya korosztályában. Az már a verseny előtt eldőlt, hogy nem lesz címvédés, a tavalyi győztes, Francis Gusts ugyanis egy versenybaleset miatt nem állhatott rajthoz. A többieknek is várniuk kellett a bemutatkozásra, a rajt előtt ugyanis végig esett az eső, ezért 40 percet csúszott a start.

Már az első futamban volt egy hatalmas esés a lengyel Karczewski jóvoltából, és a folytatásban is sokan hibáztak. A dán Drejer, a német Blödorn, a lengyel Paluch és Grzelak is bukott, és így értékes pontokat vesztettek. Az esések miatt jöhettek az új rajtok, közben pedig nem csak vészesen sötétedett, de az eső is újra szemerkélni kezdett.

A 15. futamban aztán amolyan döntőként az addig élen álló kettős, a dán Jesper Knudsen és a norvég Mathias Pollestad egymás ellen versenyezhetett, és a dán motoros nyerte a csatát. A 16. futam után eldőlt, hogy értékelhető az eredmény, és a versenybíró úgy döntött, az erősödő eső miatt az utolsó négy futamot törlik.

Az Európa-bajnok így 11 pontot szerezve Jesper Knudsen lett, a második Mathias Pollestad és a svéd Casper Henriksson előtt. A szabadkártyával induló Füzesi Richárd 16. lett.