Csak november közepén téliesítik a vízvételi helyeket a temetőkben

Bár ma még ragyogóan süt a nap és az előrejelzések szerint egyelőre tartós fagyokra nem is lehet számítani, akarva akaratlanul, de hamarosan beköszönt a tél, ami pedig magával vonja azt, hogy „téliesíteni” kell majd a csapokat a temetőkben is…

 

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Temetkezési Kft. arról tájékoztatta szerkesztőségünket, hogy előzetes terveik alapján a Társaság üzemeltetésében lévő temetők esetében a kialakított vízvételi helyeket november közepétől „téliesítik”, ettől az időponttól a temető területén elhelyezett csapok nem üzemelnek majd, valamint bemosásos temetésre sem lesz lehetőség. A megrendelt bemosásos temetéseket a Temetői szabályzatban foglaltaknak megfelelően a Társaság tavasszal fogja végrehajtani. Amennyiben az időjárási viszonyokban jelentős változás áll be, akkor ez az időpont korábbra tolódhat- tudtuk meg.