Célszerű már januárban kitölteni az adóelőleg-nyilatkozatot – Kattintson a részletekért!

Célszerű már januárban kitölteni az adóelőleg-nyilatkozatot – Kattintson a részletekért!
Fotó: Illusztráció

Már a januári fizetés is több lehet, ha időben nyilatkoznak az érintettek az adókedvezményekről, olvasható a kormany.hu-n.

Az év első hónapjaiban több tízezren felejtik el igénybe venni az adókedvezményeket, pedig az időben leadott nyilatkozatok nemcsak magasabb fizetést, hanem lényegesen kevesebb adminisztrációt is jelentenek. Célszerű már januárban kitölteni az adóelőleg-nyilatkozatot, hogy a munkáltatók mielőbb figyelembe vegyék a munkavállalóknak járó kedvezményeket. Az adóból kedvezmény jár a gyermekes családoknak, az első házasoknak, illetve a bizonyos betegségekben szenvedőknek. Ettől az évtől a négy vagy több gyermeket nevelő anyák is kedvezményben részesülnek. Ők Szja-mentességel élhetnek. A tárca számításai szerint mintegy 40 ezer édesanya összességében 20 milliárd forintot spórolhat. 2020. január 1-től ugyanis azok az édesanyák, akik legalább négy gyermeket szültek vagy fogadtak örökbe, és azokat saját háztartásukban nevelték a fizetésükből 15 százalékkal többet vihetnek haza.