Bravúros győzelem a Körmend ellen - Az első hazai siker a kosarasoknál

Bravúros győzelem a Körmend ellen - Az első hazai siker a kosarasoknál

A soproni siker után hazai környezetben is szeretett volna győzni a Hübner Nyíregyháza BS. Nem ígérkezett mindez könnyűnek, mivel az Egis Körmend volt a Cápák ellenfele. Az első negyedben a vendégek kezdtek jobban, közel tíz ponttal vezettek, de a játékrész végére fordított a Nyíregyháza. Főleg Suarez játszott ekkor hasznosan. Aztán beindult Johnson és Bryce is, Pipiras pedig fontos pillanatokban talált be, így a nagyszünetben hét pont volt a nyírségiek előnye. Fordulás után is pontosabb volt a Nyíregyháza, és már-már mindenki kezdte elhinni, hogy sikerülhet a bravúr. A negyedik negyedben viszont óriási hajrába kezdtek a vasiak, felzárkóztak, sőt a vége előtt egyenlítettek is. 87-87 után viszont Bryce dobott egy triplát, majd Johnson talált be, és végül egy izgalmas meccsen győzött a hazai csapat! 

Hübner Nyíregyháza BS - Egis Körmend 95-94 (26-22, 23-20, 28-21, 18-31)

Nyíregyháza: Johnson 27, Bryce 18/3, Suarez 17/6, Kiss 5/3, Pipiras 9/3

Csere: Leday 11, Bus, Mokánszki 7, Anda 1

vezetőedző: Pethő Ákos