Bánkisok is részt vettek a világ megmentésében! Nemzetközi teamek végeztek kutatásokat!

A Budapest Science Camp nevet viselő tábort október 25. és 30. között szervezte meg immár harmadik alkalommal a Kossuth Klub. A tábor témája a Save the planet! jelmondat köré szerveződött. Ezen kis létszámú nemzetközi teamek végeztek kutatásokat, amit aztán bemutattak a szakmai zsűrinek.

-Marczis Katalin Blanka 10. osztályos tanuló, a Biodiversity csapatban dolgozott együtt egy grúz, egy mongol, és magyar csapattárssal. Halász Tony Wang, aki a Bánki végzős diákja, pedig egy csupa magyar diákból álló teamben vett részt, ők az Energie Crisis (Eneregia Krízis) témakörben végeztek kutatásokat. A tábor délelőttjein előadások segítették az ifjú kutatók munkáját, míg délutánonként tematikus kirándulásokon, gyárlátogatásokon vettek részt. Így voltak, aki az állatkertbe, míg mások egy hatalmas napelem parkban gyűjtöttek tapasztalatokat. A trének egy pitch tréningen magyarázták el az utolsó esti megmérettetésen elhangzó előadások fontos grafikai paramétereit, és tartalmi elemeit. Utolsó este egy angol nyelvű prezentációt mutattak be a csapatok. Feltöltődve, új ismereteket, tapasztalatokat, és barátokat szerezve érkeztek haza, és a tanultakat a Bánkirobot Team ifjabb tagjaival is meg fogják osztani- tájékoztatta szerkesztőségünket Zsigó Zsolt, pedagógus.