Az első felkészülési mérkőzés a szlovéniai edzőtáborban

Az első felkészülési mérkőzés a szlovéniai edzőtáborban

Hétfőn lejátszotta első felkészülési mérkőzést a Szpari a szlovéniai edzőtábor során. Egy rövid, egy órás buszozás után érkezett meg a csapat Rogatecbe, ahol a cseh első ligás 1. FC Slovácko volt a mieink ellenfele.

Nem indult jól a meccs a Szpari számára, a csehek a 6. percben Merdovic révén vezetést szereztek, aki egy szögletet követő kapu előtti kavarodás után talált be. Az első játékrészben voltak ugyan helyzetek, de több gól nem esett. Fordulás után is akadtak helyzetek mindkét oldalon, de betalálni egyik gárda sem tudott, így a Slovácko 1-0-ra győzött. 

Nyíregyháza Spartacus - 1.FC Slovácko (cseh) 0-1 (0-1)

Nyíregyháza: Fejér - Szabó B., Papucsek, Jánvári, Nemes - Vass P., Sigér Á., Pócsik, Gresó - Zamostny, Novák Cs

Nyíregyháza a 60. perctől: Menczeles - Csilus, Herczku, Márkus, Vasiljevic, Paku, Galambos, Kalocsai, Csörgő, Erdei, Banyoi 

vezetőedző: Szergej Pacaj