Átoltottságban Magyarország a legsikeresebb az Európai Unióban
Átoltottságban Magyarország a legsikeresebb az Európai Unióban

Magyarország bekerült a 10 legjobban teljesítő országok közé az oltások számát tekintve. Az Európai Uniós tagállamok közül egyedül hazánk fért be a TOP 10-be – ahogy arról a német Die Welt napilap is beszámolt. A felmérést az Oxfordi Egyetem készítette – hangzott el az M1-en.

Az első helyen Izrael áll, ott a lakosság 57 százaléka már megkapta az oltás legalább első adagját. Az Egyesült Arab Emírségekben és az Egyesült Királyságban minden harmadik állampolgárt beoltottak már a koronavírus ellen.

Az EU-tagjelölt Szerbia az orosz Szputnyik V és a kínai Sinopharm oltásának köszönhetően került fel a listára. Csakúgy mint Magyarország. Hazánk a legsikeresebb uniós országként 9. helyen áll a világban.

A 9 százalékos átoltottsági mutatóval megelőzi a gazdag nyugati országokat, az EU-átlagot pedig több mint másfélszeresen haladja meg.

 

hirado.hu