Aqua az Aqua ellen - Miskolcon egymás ellen játszottak a vízilabdások

Szombaton Miskolcon ugrottak vízbe az Észak-keleti Bajnokság U12-es vízilabdázói. Az AQUA SE Nyíregyháza két csapattal - egy fiú és egy leány - nevezett erre a sorozatra. A sorsolás szeszélyénél fogva már rögtön az első napon egymás ellen játszhatott a két csapat. Előtte azonban mindkét gárda egy-egy szép győzelemmel hangolt a “hazai” derbire. A lányok a Zempléni VK ellen megilletődötten kezdtek, de a második negyedben nagyobb sebességre kapcsoltak és gyors kontrákkal, valamint Urbin Zsófi remek labdaszerzéseivel fokozatosan elhúztak a Zempléntől. A 17-10-es végeredmény kiváló bemutatkozása az AQUA női szakágának. A fiúk a nagy rivális MVLC ellen kezdtek. Ez a mérkőzés sem kezdődött  jól, hiszen az ideges játék és a kihagyott lehetőségek miatt félidőben még a miskolci csapat vezetett 5-3-ra. A harmadik játékrészben a feljavuló védekezésnek és a pontos befejezéseknek köszönhetően először kiegyenlített az AQUA, majd fokozatosan elhúzott és a vége egészen sima 14-8-as győzelem lett. A csapatok második mérkőzésüket egymás ellen játszották, ahol jó iramú, végig szoros eredményt hozó találkozón a fiúk bizonyultak jobbnak.

AQUA SE Nyíregyháza leány- Zempléni Vk 17-10 (1-2,4-2,8-4,4-2)

Gólok: Hegedűs Lili 5, Révész Orsolya 4, Urbin Zsófi 4, Krisztián Réka 3, Székely Lilla

AQUA SE Nyíregyháza - Pannergy-MVLC-Miskolc 14-8 (1-2,2-3,6-1,5-2) Gólok: Tolnai Dániel 4, Császári Máté 3, Szentpáli Ákos 3, Varga Soma 3, Breznyiczki Barnabás

AQUA SE Nyíregyháza - AQUA SE Nyíregyháza leány 14-9 (5-1,2-4,2-4,5-0)

Gólok (fiúk): Császári Máté 4, Varga Soma 4, Tolnai Dániel 3, Koi Gábor 2, Szentpáli Ákos Gólok(lányok): Révész Orsolya 6, Hegedűs Lili 2, Krisztián Réka