Állati Zoona – Helmeczy Éva állatbarát magazinja a Nyíregyházi Televízió műsorán

A Nyíregyházi Televízió állatbarát műsorának következő adásában olyan állatfajokat mutatunk be, amelyek már nem léteznének bolygónkon, ha nem lennének állatkertek.

A Nyíregyházi Állatparkban a természetben végveszélyben lévő állatok kifutójához kalauzoljuk el Önöket. A bohóchal az anemonák csalánsejtjei közé bújik, a tűzhal bizarr külsejével, a doktorhal pedig szikéjével tartja távol ellenségeit a tenger mélyén. Ezek a védekezési formák számukra a túlélést jelenthetik. A Sóstó Zoo Ócenáriumában a tenger élőlényeinek túlélési praktikáit tárjuk fel.

A kutya-macska barátság általában nem éppen a meghittségéről híres, de ők ketten jó barátok is lehetnek. Magazinunkból megtudhatják, milyen módszerrel alakítható ki jó kapcsolat az ember hű társa és a szobatigris között. És műsorunkban megismerhetik még Izzit a csodakutyát. Izzi különös érzékenységgel viselkedik beteg gyerekekkel, előre jelez különböző rohamokat, vakvezető és segítő kutya.