Állati Zoona – Helmeczy Éva állatbarát magazinja az NYTV műsorán
Állati Zoona – Helmeczy Éva állatbarát magazinja az NYTV műsorán

A Nyíregyházi Televízió állatbarát műsorának következő adásában olyan állatfajokat mutatunk be, amelyek már nem léteznének bolygónkon, ha nem lennének állatkertek. A Nyíregyházi Állatparkban a természetben végveszélyben lévő állatok kifutójához kalauzoljuk el Önöket. A bohóchal az anemonák csalánsejtjei közé bújik, a tűzhal bizarr külsejével, a doktorhal pedig szikéjével tartja távol ellenségeit a tenger mélyén. Ezek a védekezési formák számukra a túlélést jelenthetik. A Sóstó Zoo Ócenáriumában a tenger élőlényeinek túlélési praktikáit tárjuk fel.

A kutya-macska barátság általában nem éppen a meghittségéről híres, de ők ketten jó barátok is lehetnek. Magazinunkból megtudhatják, milyen módszerrel alakítható ki jó kapcsolat az ember hű társa és a szobatigris között. És, műsorunkban megismerhetik még Izzit, a csodakutyát. Izzi különös érzékenységgel viselkedik beteg gyerekekkel, előre jelez különböző rohamokat, vakvezető és segítő kutya.

 

Vetítés: november 27. 18:30. Ismétlés: november 28. 19:30, november 29. 21:30, november 30. 22.00.