A győzelem íze - Hosszú idő után nyert ismét a Nyíregyháza Spartacus

A DEAC ellen játszott a Szpari a Merkantil Bank Ligában. A Nyíregyházánál Jánvári Gábor sárga lapok, Fodor Ferenc kisebb sérülés miatt nem állt rendelkezésre. A pálya talaja délelőtt még fagyott volt, a találkozó előtt viszont kiengedett, így nagyon sáros volt.

Nyíregyháza Spartacus - DEAC 2-0 (2-0)

Városi Stadion, zárt kapuk mögött

Jv: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Kovács Gábor)

Nyíregyháza: Fadgyas - Svedyuk, Szokol, Papucsek, Galambos, Márkus (Végső 78.) , Paku (Farkas 78.), Gresó, Kalocsai (Starosta 56.), Hamed, Hornyák (Zamostny 62.)

vezetőedző: Gálhidi György

DEAC: Zöldesi – Nagy Z., Szabó K.(Székely 35.), Orosz M, Soltész J., Spitzmüller (Nagy K. a szünetben ), Papp F.,Sándor T., Bereczki (Sárosi a szünetben), Kundrák N,(Kenderesi 84.) Sármány (Sidibe a szünetben)

vezetőedző: Sándor Tamás

1. perc A DEAC kezdte a mérkőzést.

3. GÓÓÓÓL! Gresó Mátyás kapott jó labdát a bal oldalon Hamed Yasintól, és rövid sarokba lőtt éles szögből, 1-0.

4. perc Hamed lövését fogta Zöldesi.

14. perc Galambos kapott sárga lapot lerántás miatt.

17. perc Svedyuk veszélyes beadása után Zöldesi fogta a labdát.

19. perc Nagyon szép akció után érkezett középre jobbról a labda, Gresó fejelt, de a felső lécről pattant ki a labda.

21. perc GÓÓÓL! Hamed Yasin Márkus Attila labdája után egy szép cselt követően a kapu bal oldalába bombázott, 2-0.

24. perc Hamed lövése ment mellé.

26. perc Hornyák indult nagy helyzetben, Zöldesi védett óriásit a lövésnél.

27. perc Paku lövését hárította a DEAC kapusa.

29. perc Nagy helyzet, szép összjáték után Hamed csavart mellé.

33. perc Hornyák lótt egy szöglet után, fogta a labdát Zöldesi.

33. perc Márkus kapott sárgát.

37. perc Gresó lőtt fordulásból, ezt is fogta a kapus.

40. perc Spitzmüller kapott sárga lapot.

Vége az első félidőnek, a Szpari jó játékkal, megérdemelten vezet.

49. perc Hamed kapott jó labdát Svedyuktól, de lesen volt a támadó.

57. perc Székely fejesét fogta Fadgyas.

58. perc Nagy helyzet, Starosta lövését lábbal hárította Zöldesi.

64. perc Zamostny veszélyes beadása ztán Sárosiról ment saját kapuja mellé a labda.

65. perc Papp lövését fogta Fadgyas.

71. perc Sidibe kapott sárgát reklamálásért.

72. perc Papp fejelt fölé egy szöglet után.

74. perc Nagy helyzet, Hamed indult el, de a gólvonal elől szögletre mentettek. A sarokrúgás után Papucsek lőtt fölé közelről.

76. perc Papucsek megint, most mellé fejelt egy szöglet után.

84. perc Gresó indult egyedül kapura, lövés helyett Zamostnyt szerette volna megjátszani, mentettek a védők.

89. perc DEAC szöglet után kapu előtti kavarodás, sikerült tisztázni.

90. perc Sárosi lövését fogta Fadgyas.

92. perc Zamostny lőtt nagy helyzetben jobbról, Zöldesi bravúrral védett.

Vége a mérkőzésnek, nyert a Szpari!

Gálhidi György vezetőedző Nyíregyháza: - Nagyon jó érzés újra győzni, és az első félidőben jól is futballoztunk, sok helyzetet alakítottunk ki. Fordulás után ugyan a DEAC próbált szépíteni, de a védelmünk stabil volt, és további nagy ziccereket alakítottunk ki. Gratulálok a fiúknak a mai teljesítményhez!

Sándor Tamás vezetőedző DEAC: - Ami az egyik mérkőzésen működik, az a következőn nem. Ennek keressük az okait. A kupameccsen 5 védővel álltunk fel, és ezt próbáltuk most is, de ezúttal sokat hibáztunk. Ráadásul korán hátrányba kerültünk, és ettől kezdve futottunk az eredmény után.