A fűtési szezon és a tűzifa-árak kerültek középpontba a tegnap tartott sajtótájékoztatón

A fűtési szezon és a tűzifa-árak kerültek középpontba a tegnap tartott sajtótájékoztatón

Olcsóbb, áfamentes tűzifát követel a szabolcsi rászorulóknak is a Mi Hazánk Mozgalom, mondta a párt országgyűlési képviselője, Apáti István hétfői, nyíregyházi sajtótájékoztatóján.

Apáti kiemelte, megyénkben sok ingatlannál nem megoldott például a gázzal fűtés, sok családnak kell átlag 3000 forintért megvásárolnia a tűzifa mázsáját. Az országgyűlési képviselő azt mondta, egy-egy ilyen ingatlannál átlagosan minimum 100 mázsa tűzifára van szükség egy fűtési szezonban, tehát akár 300 ezer forintba is kerülhet a téli tüzelő beszerzése egy családnak.

Nagyon fontos az, amit a Mi Hazánk Mozgalom követel, hogy tegyék áfamentessé a tűzifát! Ez az országos költségvetés szintjén gyakorlatilag egy elenyésző tétel, tehát a költségvetésben nem látszana meg, viszont a szabolcsi emberek 'költségvetésében' már annál inkább – ez óriási segítség lenne a szabolcsi embereknek.