A Föld napja – Magyarországon 1990 óta rendezik meg a jeles napot
Virágzó cseresznyefa Szilvás-kőn, Salgótarján Rónabánya tepelülésrésze közelében (Fotó: MTI/Komka Péter)

Az Egyesült Államokból 1970-ben indult társadalmi kezdeményezést az ENSZ 2009-ben nemzetközi nappá nyilvánította. Április 22-én programokat rendeznek a tudatosabb környezetvédelem érdekében, több mint egymilliárd embert megmozgatva.

 A környezetvédők arra is felhívják a figyelmet, hogy az éghajlatváltozás, az ember miatt a természetben bekövetkezett változások, a biológiai sokféleséget romboló tényezők (erdőirtás, a földhasználat megváltoztatása, a vadon élő állatok növekvő illegális kereskedelme) hozzájárulnak a fertőző betegségek állatokról állatokra vagy emberekre való átviteléhez. Magyarországon 1990 óta rendezik meg a jeles napot.

Fehér gólyák (Ciconia ciconia) napkeltekor a Hortobágyon (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)

 

Forrás és további lenyűgöző felvételek: hirado.hu