A FIDESZ szerint egyoldalúan tájékoztatja a Momentum helyi képviselője a nyíregyháziakat

Szomorú az a negatív hozzáállás és pesszimizmus, amely a Momentum nyíregyházi, helyi szervezetének elnökétől, Babosi György önkormányzati képviselőtől fakad a sóstói beruházással kapcsolatban – mondta Nagy Szabina, a Fidesz pénteki sajtótájékoztatóján.

A párt képviselője szerint Babosi György a közösségi oldalán nem tájékoztatja megfelelően a lakosságot, csak egy-egy részletet ragad ki, s úgy véli, egy felelős képviselőtől nem ez a magatartás várható el. Nagy Szabina kiemelte, a közel egymilliárd forintos fejlesztést a Magyar Turisztikai Ügynökség is nagyban támogatja, a beruházásnak köszönhetően mind a helyi lakosok, mind az idelátogatók több élménnyel gazdagodhatnak, kényelmesebbé válik a parkolás, nőhet a vendég- és látogatószám. A projekt keretében korszerűsödik a termelői piac, zenepavilont alakítanak ki, illetve nyilvános illemhelyeket helyeznek el Sóstón. Ágoston Ildikó, Sóstógyógyfürdő-Sóstóhegy önkormányzati képviselője a sajtótájékoztatón hangsúlyozta, az elmúlt tíz évben a város mostani vezetése 14 és fél milliárd forint fejlesztési forrást költött a településrész korszerűsítésére. Ami az idegenforgalmat illeti, augusztusban a Sóstó Hotelben 82 %-os, a Pangeában 90%-os volt a kihasználtság, ami Nyíregyháza népszerűségét is mutatja. Ágoston Ildikó kiemelte, a mostani, 992 millió forintos fejlesztés 100%-ban támogatott forrásból valósul meg, nem a város pénzéből. Ennek része egy egyedülálló szökőkút, de a zöld területet is fejlesztik. A FIDESZ önkormányzati képviselője emlékeztetett, itt 101 fát telepítenek majd, de csak a tavalyi évben 150 fát ültetett a városvezetés ezen a területen, a beruházás részeként pedig 20 ezer négyzetméter terület alá automata öntöző berendezés is kerül.