Vízkereszt a színházban

Vízkereszt a színházban

Vízkereszti gyerekjárás címmel immár második alkalommal várta az érdeklődőket rendkívüli családi napra a Móricz Zsigmond Színház. A Móricz-korabeli játszóházban megelevenedtek a 20. század eleji gyermekjátékok és házi teendők. Ebben a Sóstói Múzeumfalu munkatársai is segédkeztek, akik igazi falusi környezetet alakítottak ki a színház második emeleti folyosóján. A kicsik kipróbálhatták a kukoricafosztást, készíthettek csutkavárat, csuhé- vagy csutkababát és papírbárányt.

A fotóra kattintva galéria nyílik.

A helyszínen elkészített rongylabdával – a célbadobó táblánál – kipróbálhatták ügyességüket, de ezek mellett a kreativitásukat is próbára tehették az ördöglakattal. Akik egy kis mozgásra vágytak, azok pedig akár táncra is perdülhettek a színház balett-termében. A zenés gyerekfoglalkozáson a Móricz Zsigmond Színház táncosai és színművészei foglalkoztak a gyerekekkel. A rendezvényen fellépett a Vikár Sándor Zenei Alapfokú Művészeti Iskola énekkara: ők a vegyes népzenei csokor előadása mellett hangszerbemutatót is tartottak.