Videóbeszélgetést tartott dr. Kovács Ferenc és Sun Zhe, Harbin város polgármestere

Videóbeszélgetést tartott dr. Kovács Ferenc és Sun Zhe, Harbin város polgármestere
Fotó: Szarka Lajos

Videóbeszélgetés testvérvárosunk polgármesterével

 

A mai napon dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza MJV polgármestere és Sun Zhe, Harbin város polgármestere videóbeszélgetést folytatott. Az eseménynél jelen volt dr. Ulrich Attila, Nyíregyháza MJV alpolgármestere, valamint dr. Csíky Nándor, mint angol tolmács.

Az 50 perces beszélgetés során szó volt a COVID-19 járvány kezelésének tapasztalatairól, valamint a jövőbeni testvérvárosi együttműködési lehetőségekről gazdasági, kereskedelmi, turisztikai és kulturális területen. De szóba került pl. az oktatás és a hagyományos kínai orvoslás is. Nyíregyháza és Harbin 2021-ben ünnepli testvérvárosi kapcsolatának 15 éves jubileumát. A két polgármester megállapodott, hogy amíg a járványhelyzet nem teszi lehetővé a személyes találkozást, rendszeresen videókonferenciát tartanak a két város szakembereinek részvételével, hogy ezzel is élőbbé tegyék a testvérvárosi kapcsolatot.

 

Nyíregyháza MJV Sajtószolgálata