Megrongált egy villanyvezetéket 46 lakásban nem volt áram

Megrongált egy villanyvezetéket 46 lakásban nem volt áram
Megrongált egy villanyvezetéket 46 lakásban nem volt áram

A Nyíregyházi Járási Ügyészség a napokban emelt vádat az ellen az olcsvai férfi ellen, aki idén márciusban Vásárosnaményban nekiütközött egy villanyvezetéknek, és a baleset következtében 46 fogyasztónál csaknem fél napig nem volt áram.

Az 57 éves férfi 2020. március 30-án este Vásárosnaményból hazafelé tartott, amikor egy balra ívelésű kanyarban, figyelmetlensége és nem az útviszonyoknak megfelelő közlekedése miatt kisodródott, és egy beton villanyoszlopnak csapódott. Az ütközés miatt a személygépkocsi felborult, a villanyoszlop és egy lakóház pedig megrongálódott. A ház egyik szobájában leomlott a plafon, valamint a falazat is megrepedt.

A sofőr szerencsére 8 napon belüli, könnyű sérülésekkel megúszta a balesetet, azonban 46 lakásban csaknem fél napig nem volt áram, és az áramszolgáltatót összesen 850.000 Ft. kár érte.

Az ügyészség a férfit közérdekű üzem működése megzavarásának gondatlan alakzatával vádolja, vele szemben pénzbüntetés kiszabására tett indítványt vádiratában.

 

Dr. Borsodi-Buss Emese

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség

helyettes sajtószóvivője