Vereséggel kezdtek a kosarasok
Fotó:Reti Attila

"Pénteken végre megkezdődött az új idény: csapatunk az előző idényben Magyar Kupa-bronzérmes, és bajnoki negyedik Kecskemét otthonában lépett pályára.

Az első két percben összesen három ziccert dobtak a hazaiak magasemberei, a másik oldalon pedig Darius Perry fantasztikus passzából Harrison Henderson zsákolt. A kezdeti könnyű pontok ellenére mégsem potyogtak a kosarak. Több rossz támadásunk után Perry hármasával jöttünk közelebb, majd Jaycee Hillsman közelijével egalizáltunk (9–9). Sajnos ismét eladott labdák következtek, a KTE ezt kihasználva ellépett nyolc ponttal. Hillsman hármasa hosszú nyíregyházi kosárcsendet zárt le, így az első negyedben látótávolságon belül tartottuk magunkat.

A második játékrészben aztán előbb Wittmann Krisztián szerezte meg első kosarát távolról, majd Jaka Klobucar is bevágott egy triplát, aztán betörésből ziccerezett (25–12). Hiába vitt végig Marek Dolezaj egy 2+1-gyes akciót és dobott hármast Henderson, a hazaiak is nagyon elkapták a fonalat, szépen támadva továbbnövelték előnyüket. Mínusz tizenötnél időt kértünk, ami után Perry dobott gyönyörű kosarat, de összességében továbbra sem indult be a játékunk: a kinti dobásaink nem estek be és a védekezésünk sem volt az igazi (45–25).

A második félidő elején Perry kezébe vette az irányítást. Ha az irányítónk megindult, csak faulttal lehetett őt megállítani, két ziccerrel és egy hármassal megválaszolatlanul dobott hét pontot, kecskeméti kosár után pedig újabb kettest tett a közösbe és kiosztott egy gólpasszt is. A hazai időkérés sem törte meg a lendületünket, Perry labdaszerzés után Hendersont indította, aki zsákolt (49–38). Mielőtt vérmesek reményeink lehettek volna, Rasztko Dramicsanin zsinórban három triplát bevágott, így megint szétnyílt az olló (60–42). Perry és Henderson igyekezett hátán vinni csapatát, de a Kecskemét gördülékenyen támadott és tartotta a különbséget.

A negyedik negyedben már nem tudtunk újítani, itt már csak a végeredmény volt a kérdés. A Kecskemét megérdemelten nyert." - tudósított a Hübner Nyíregyháza BS. 

TIPPMIX FÉRFI NB I/A, 1. FORDULÓ
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Hübner Nyíregyháza BS 79–55 (17–12, 28–13, 21–23, 13–7)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, v.: Cziffra, Györfy, Jakab.
Kecskemét: Townes 7/3, Wittmann 6/6, Ivkovic 2, Dramicsanin 13/9, Karahodzsics 18. Csere: Klobucar 15/3, Kiss D. 2, Boriszov 14/6, Kucsera, Tóth Barna 2, Tóth Balázs, Botka. Vezetőedző: Forray Gábor.
Nyíregyháza: Perry 24/6, Kiss B. 2, Hillsman 5/3, Dolezaj 3, Henderson 12/3. Csere: Mokánszki, Williams 4, Bazsó 2, Kass, Fazekas 3/3, Szobi, Tóth G. Vezetőedző: Pethő Ákos.
A mérkőzés alakulása. 3. perc: 6–4, 6. p.: 9–9, 9. p.: 17–9, 12. p.: 25–12, 13. p.: 30–20, 15. p.: 35–20, 21. p.: 47–25, 22. p.: 47–32, 25. p.: 49–38, 27. p.: 60–42, 30. p.: 66–48., 33. p.: 70–50, 38. p.: 75–52.