Vereség hazai pályán - elvitte a Gyirmót a pontokat Nyíregyházáról

Utoljára szeptemberben játszott bajnokit a Városi Stadionban a Nyíregyháza Spartacus. Az ellenfél ezúttal a Gyirmót FC Győr volt.

Nyíregyháza Spartacus FC - Gyirmót FC Győr 0-1 (0-0)

Városi Stadion 650 néző

Jv: Berényi Tamás (Máyer, Kovács)

Nyíregyháza Spartacus FC: Jova - Svedyuk, Fodor, Pejovic, Csilus Á. - Sinanovic (Gyurján 52.), Végső, Kártik (Ötvös 81.), Kovács N. - Hornyák, Tóth B. (Busai 72.)

vezetőedző: Zoran Spisljak

Gyirmót FC Győr:  Rusák - Villám(Széles 81.), Hudák, Lipták, Zeke - Vass Á. - Májer, Vogyicska (Nagy P. 78.), Lázár, Herjeczki  - Szarka (Szabó 73.)

vezetőedző: Csertői Aurél

1. perc A Szpari kezdte a találkozót.

2. perc Kovács N. harcolt ki szögletet, de a sarokrúgás nem volt veszélyes.

7. perc Sinanovic fordult be középen egy labdalevétel után, de mellé lőtt.

11. perc Hornyák lőtt 23 méterről, centikkel ment mellé a labda.

18. perc Veszélyesen érkezett középre egy gyirmóti beadás jobbról, Szarka maradt le centikkel.

20. perc Szép támadás végén Végső passzolt Csilushoz, de szögletre mentettek a védők. A sarokrúgás után tisztáztak a vendégek.

22. perc Kártik kapott sárga lapot.

23. perc Nagy helyzet maradt ki, Tóth B. készítette le lövésre a labdát Hornyáknak, aki 12 méterről mellé bombázott kapásból.

33. perc Szarka lépett ki a bal oldalon, de jött Jova is, a támadó nagyot esett, nem volt büntető, a játékvezető sem látta annak.

34. perc Kártik gurította vissza a labdát a jobb oldalról Végső elé aki kapásból, nagy erővel lőtt, Rusák hatalmas bravúrral védett.

40. perc Végső indította volna a kilépő Hornyákot, de kicsit hosszú volt a passz.

45. perc Nagy vendég helyzet, Májer adta be a jobb oldalról a labdát, Lázár futtából 18 méterről fölé lőtt.

Az első félidő nem hozott gólt.

51. perc Hornyák készítette le lövésre a labdát Svedyuknak aki mellé lőtt. Az ellentámadás végén Lázár hatalmas bombáját Jova ütötte ki.

54. perc Tóth B. kapott sárgát.

55. perc Nagy helyzet, egy gyirmóti lövésnél Jova védett nagyot, a kipattanó után pedig Vogyicska lőtt nagy helyzetben mellé az ötös sarkáról.

60. perc Lázár kapott sárga lapot.

64. perc Lipták fejelt egy szöglet után, fogta Jova a labdát.

66. perc Fodor fejese pattant veszélyesen saját kapuja irányába, fölé ment a labda.

68. perc Hatalmas helyzet maradt ki. Kovács N. szépen ment el a bal oldalon, lövését blokkolták, a kipattanó után ismételt, ez is kipattant a gólvonalon álló védőről.

71. perc Májer lőtt 19 méterről, Jova fogta a labdát.

77. perc Vezet a Gyirmót, Zeke beadása után Herjeczki lőtt a kapuba középen, 0-1.

88. perc Herjeczki fejese ment mellé.

91. perc Gyurján szabadrúgása után Pejovic fejesét tolta ki bravúrral Rusák a léc alól.

A végén nagy tűzijáték volt a vendég kapu előtt, de gól nem született, a Gyirmót megnyerte a mérkőzést.

Zoran Spisljak: - Szervezett, magabiztos Gyirmót ellen játszottunk, melyben erős labdarúgók vannak. Voltak helyzetek mindkét oldalon, de ezúttal a vendégek használták ezt ki jobban.

Csertői Aurél: - Lüktető játék volt végig, a Nyíregyházának is voltak lehetőségei, de mi egy helyzetet tudtunk értékesíteni. Úgy gondolom egy góllal jobbak voltunk.