Vereség a zárómeccsen - Az alapszakasz után így is első a NYÍKSE

Nem a legjobb előjelekkel utazhatott Békéscsabára az alapszakasz záró mérkőzésére a listavezető Sunshine NYÍKSE. A nyíregyházi NB-II-es együttesnek nélkülöznie kellett a sérült Csirpákot, a beteg Hegyit és a tanulmányok miatt hiányzó Majort, hét közben pedig Kósa is több edzést kihagyott, így mindössze 9 játékos állt Kovács Tibor vezetőedző rendelkezésére.

Ennek ellenére nem indult rosszul a meccs, az első negyedben Gáspár és Zajácz vezérletével már 10 ponttal is vezettek a mieink, de a játékrész végére fordított a tabella második helyén álló Békéscsaba. A második negyedben épp fordítva alakult mindez, a hazaiak nyolc ponttal megléptek, de a nagyszünetre felzárkózott a NYÍKSE, így 49-48 volt az állás. A harmadik negyed újból a csabaiaknak sikerült jobban, így a záró felvonás úgy kezdődött, hogy hét ponttal vezettek. A nyíregyháziak óriásit harcoltak, 80-69-ről az utolsó percre 82-80 lett az állás, de fordítani nem sikerült. Előbb a hazaiak vitatható kosarát adták meg, majd később bedobták a büntetőket is, így megnyerték a találkozót.

Békéscsabai KK – Sunshine NYÍKSE 87-82 (27-26, 22-22, 22-16, 16-18)

NYÍKSE: Tisza 8/3, Gáspár 19/6, Zajácz 12/3, Kósa 16/12, Asztalos 17

Csere: Balogh B.B., Bíró 4, Földesi 6

vezetőedző: Kovács Tibor