Vereség a Vasastól - Először kapott ki a szezonban a Fatum Nyíregyháza

A Vasas vendége volt a Fatum Nyíregyháza a női röplabda Extraligában. A házigazda kezdett jobban, és 6-6 után meglépett a mieinktől. Ekkor még sikerült egyenlíteni, de 9-9-et követően egy 5-0-s rohammal ismét az angyalföldiek vezettek, és végül 25-16-ra megnyerték a szettet. A Fatum először veszített játszmát az idei szezonban! A második felvonás 11-11-ig volt szoros, ekkor a Nyíregyháza robbantott, és komoly előnyt szerzett, ami a szett végéig kitartott, így egyenlített Németh Szabolcs csapata. A harmadik játékrész első harmadában felváltva estek pontok, majd egy 12-2-es periódus következett, így a Vasas meglépett. Ez döntőnek bizonyult, próbált ugyan zárkózni a Nyíregyháza, de a fővárosiak megnyerték a szettet. Sok hibával játszott a Fatum. A mieinkben benne maradt az elveszített játszma okozta sokk, ezt kihasználva 7-2-vel kezdett a Vasas. Állandósult az öt pontos differencia, és a hazaiak végül megnyerték a mérkőzést. A Fatum először kapott ki a bajnokságban. 

Vasas – Fatum Nyíregyháza  3-1 (16, -18, 15, 16)

Nyíregyháza: Tiemi 3, Vasileva 15, Radosová 8, Pintér 8, Burazer 11, Bodovics 2

Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Vaida 3, Glavinic 1, Dékány 1 , Francesco 1

vezetőedző: Németh Szabolcs