Vereség a Debrecentől - Hazai pályán kaptak ki a Cápák

Nem sok pihenő jutott a férfi kosárlabda NB-I-ben szerepelő Hübner Nyíregyháza BS játékosainak, a mieink ugyanis hétfőn már a DEAC ellen léptek pályára a bajnokságban. 
Nem indult jól hazai szempontból a meccs, sok volt a pontatlan dobás, és a debreceniek Hagins triplája után 10-2-re vezettek. Ez az első negyedet meghatározta, mert a folytatásban nem tudott faragni hátrányán a Nyíregyháza. Több lepattanót szedtek a vendégek, és sok volt ekkor a mieinknél az eladott labda is. Leday jól szállt be, de Haginst nem sikerült tartani, a második negyed felénél már negyedik hármasát dobta – öt kísérletből. A nagyszünetben 29-48 volt az állás. Fordulás után Bryce faragott a hátrányon átmenetileg, de a negyed második fele ismét a hajdúságiaké volt. A záró felvonásban tartották előnyüket a vendégek, és megnyerték a mérkőzést. 

Hübner Nyíregyháza BS – DEAC Tungsram 62-89 (12-23, 17-25, 18-21, 15-20)

Nyíregyháza: Suarez 5, Pipiras 9/3, Johnson 17/3, Bryce 17/3, Kiss

Csere: Bazsó 2, Mokánszki 2, Leday 10, Bus, Anda, Szobi

Vezetőedző: Pethő Ákos