Védjük meg szuverenitásunkat – ebben is segíthet a most zajló nemzeti konzultáció a FIDESZ képviselője szerint


Védjük meg a szuverenitásunkat címmel tartott fórumot pénteken Illés Boglárka, a FIDESZ országgyűlési képviselője.

A most zajló nemzeti konzultáció kapcsán szervezett országjáráson sajtótájékoztatót is tartott Nyíregyházán, melyen kiemelte, az Európai Unió vezetői visszaélnek a választók bizalmával, hiszen az EU megalakulásakor jólétet és békét ígért a polgárainak, most mindkettő veszélyben van. A képviselő rámutatott, a háború finanszírozására, fegyverek küldésére akarnak minket rávenni, valamint egy migrációs paktumot akarnak ránk erőltetni. Illés Boglárka kiemelte, olyan dolgokba akar beleszólni Brüsszel, mely egyértelműen tagállami hatáskör, beleértve az élelmezést, a gyermekvédelmet, s kötelezettségszegési eljárásokat indítanak ellenünk, miközben a számunkra jogosan járó forrásokat nem utalják. A FIDESZ országgyűlési képviselője szerint azért van szükség az újabb nemzeti konzultációra, mert eddig is több millió állampolgár töltötte ki, s ez segítség ahhoz, hogy alátámasszuk nemzeti érdekeinket a vitákban.


„Mi azok közé tartozunk, akik a magyar érdekeket, a magyar emberek érdekét és az ő hangjukat képviseljük, és ezt a nemzeti konzultáció eredményével alá is tudjuk támasztani. 11 kérdést fogalmaztunk meg, 11 kérdésben kérjük az emberek véleményét, annak érdekében, hogy még idén, a 2 hét múlva sorra kerülő tárgyalások során, ahol a migrációs paktum és Ukrajna EU-hoz való csatlakozása is napirenden lesz, ott már a magyar választópolgárok véleményét is megfelelően tudjuk nemcsak képviselni, be is bizonyítani.”

- fogalmazott Illés Boglárka, a Fidesz országgyűlési képviselője.