Várj, míg sötét lesz – Izgalmasnak ígérkező krimi olvasópróbáját tartották Nyíregyházán

Hétfő délelőtt tartották a Várj, míg sötét lesz című előadás olvasópróbáját a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színházban, melyet 2020. április 17-én, pénteken 19:30 órától mutatnak majd be a Krúdy Kamaraszínpadon.

Három betörő keres egy elveszett játékbabát, de szándékaik csöppet sem tisztességesek.

A rejtélyes játékszer ugyanis olyan dolgot rejt, amiért sok mindenre képesek lennének. Bár csak egyikük tudja pontosan, mi is az. Mindenre elszántak és magabiztosak, hiszen az útjukban csupán egy ártatlan, vak nő áll. Mi sem egyszerűbb: indulhat a szemfényvesztés.

Ám az idő fogy, akár csak a türelem, a baba látszólag sehol, és egyre bizonytalanabb, hogy a végén ki fog sötétben tapogatózni. A feszültség tapintható, és egyre kevésbé világos ki kivel van. Vagy ki ellen... Arra pedig végképp nem gondolt senki, hogy ebben az egyre sötétebb hajszában végül az érzelmek is fellobbannak.

Valódi izgalmak, valódi feszültség: valódi krimi. E méltán világhírű darab igazi színházi csemege, a szórakoztató borzongás garantált.

Mészáros Tibor a debreceni Csokonai Színház vezető művésze, számos díj és elismerés birtokosa. Nagy öröm számunkra, hogy ebben az évadban sikerült megteremtenünk a lehetőségét, hogy személyében nézőink megismerhessenek egy kiváló gondolkodású, nagyszerű stílus- és humorérzékkel megáldott alkotót. 

 

Frederick Knott

VÁRJ, MÍG SÖTÉT LESZ

 

Susie (egy nő)............................................................................................. KUTHY PATRÍCIA

Mike............................................................................................................ RÁK ZOLTÁN

Roat (úriemberek, de nem talpig)......................................................... TÓTH ZOLKA

Carlino..................................................................................................... NAGYIDAI GERGŐ

Gloria (egy furcsa lány)............................................................ VARGA FEKETE KINGA E.H.

Sam (Susie férje)............................................................................................. GYURIS TIBOR

  

Díszlet- és jelmeztervező: ONDRASCHEK PÉTER  

Súgó: NAGY ERZSÉBET                                                                Ügyelő: SÁRKÖZI ISTVÁN  

Rendezőasszisztens: FÜLÖP ANGÉLA 

 

Rendező: MÉSZÁROS TIBOR