Válogatott kerettag lett a nyíregyházi ultra terepfutó - Belus Tamás utazhat a VB-re!

Megjött a hivatalos értesítés, Ifj. Belus Tamás magyar válogatott,kerettag lett, és indulhat a Terepfutó Világbajnokságon novemberben. Hosszú út vezetett idáig, a nyíregyházi sportoló tíz éve még nem is álmodott arról, hogy a nemzeti csapat tagja lesz. Azóta aztán számos nemzetközi versenyen ért el jó eredményt, legutóbb pedig a Bükkben teljesített egy 100 km-es távot. 

- Zajlik az alapozás, szerencsére különösebb fennakadás és sérülés nélkül. Pont pár napja gondolkoztam azon, hogy évek óta nem volt ilyen, hogy nem valamilyen sérülésből (vagy pl tavaly műtétből) kellett tavasszal visszajönnöm. Szépen megtelt a versenynaptár is az idei évre, bár hogy melyiket fogják valóban megrendezni, az még kérdéses. Mindenesetre reménykedem a legjobbakban! Az idei év fókusza a Skyrunning Európa Bajnokság júliusban Spanyolországban és a thaiföldi novemberi nagy Hegyi és Terepfutó Világbajnokság. A Skyrunning EB-re két kvalifikációs versenyen keresztül vezet majd az út. Közben, hogy megtörjem az alapozás monotóniáját, elmentem az egyik bükki instant körre, a Bükkalja 50-re, amit szerdán le is futottam, csak éppen oda-vissza. Tehát lefutottam az 50 km-es kört, majd pár perc ebédszünet után visszafelé is lefutottam ugyanaz a kört. Így összesen 100 km lett a táv 3200 méter szintemelkedéssel 10 óra 58 perc alatt, ráadásul jó nehéz terepet kaptam az égiektől, mert a vasárnapi-hétfői havazás miatt sok volt a hó, a jég, lent a szőlőknél pedig a marasztaló sár. A futás egyébként nagyon jól ment, sikerült klasszul beosztanom az erőmet, és a csúszós terep is kevésbé viselt meg, mint számítottam rá. A jég okozott csak nehézséget, de volt nálam a cipőmre való hólánc, legalább 7-8 alkalommal fel is kellett vennem, ami egy kis időkiesést jelentett, de megérte bíbelődni vele - inkább ez,mint egy lábtörés a Bükk közepén. Klassz volt az is, hogy napfelkeltében indultam és már a fejlámpáim fényében értem be, tehát sikerült tényleg átfutnom az egész napot - mesélte Ifj. Belus Tamás.