Vádemelés a festékgolyóval dobáló férfi ellen

Vádemelés a festékgolyóval dobáló férfi ellen
A Nyíregyházi Járási Ügyészség gyorsított eljárásban bíróság elé állítja azt a férfit, aki az M3-as autópálya felüljárójáról festékgolyót dobott egy szabályosan közlekedő személygépkocsi szélvédőjére.

A vádirat szerint a fiatal férfi barátaival 2015. január 4-én este 20 óra körül felment az M3-as autópálya Őr község mellett lévő felüljárójára, ahová magával vitt kb. 20 darab festékgolyót is.
Éppen ekkor haladt el az autópályán gépkocsijával a sértett, 120 km/órás sebességgel. A vádlott a felüljáróról az egyik festékgolyót a sértett gépkocsijának szélvédőjére dobta, ahol az elkenődött és több tenyérnyi foltot hagyott.
A sértettnek sikerült elkerülnie a súlyosabb balesetet, majd visszament a felüljáróra és a rendőrök kiérkezéséig a helyszínen tartotta a vádlottat.
Az ügyészség közlekedés biztonsága elleni bűntettel vádolja a férfit, ami miatt 3 év szabadságvesztés büntetés is kiszabható.