Ülésezett az Idősügyi Tanács

Tapasztalat és tanácsok

 

A szépkorúaktól örökül kapott alapokra építkezik a társadalom, amelynek hasznos és fontos tagjai az idősek, hiszen tapasztalatuk és tanácsaik segíthetik a közösségek fejlődését. Többek között ezért jött létre 2012-ben az Idősügyi Tanács Nyíregyházán. A tanács tagjai fogadóórákat is tartanak. A Móricz Zsigmond Könyvtárban alakítottak ki egy külön helyiséget, ahol a városban élő szépkorúak hétfőnként 13 és 16 óra között összegezhetik felvetéseiket, problémáikat. Dr. Ulrich Attila alpolgármester az Idősügyi Tanács alelnöke is. Elmondta, ha olyan felvetések érkeznek, amik nem az önkormányzat hatásköréhez tartoznak, akkor is igyekeznek segíteni, tanácsot adni az időseknek. A fogadó órákon az elmúlt félévben többek között azt javasolták az idősek, hogy ne csak a városi, nagy rendezvények ideje alatt legyen biciklistop a sétáló utcában, hanem akár egész évben. Több szépkorú szeretné, ha folyamatosan működne a belvárosi, nyilvános illemhely, valamint több ülőhelyet javasolnak a Búza téri piac előtti buszmegállóhoz.

 

További képekért kattintson a fotóra! (Fotók: Szarka Lajos)

 

Idősbarát Önkormányzat lett Nyíregyháza

 

Az Idősügyi Tanácson elhangzott, Nyíregyháza Idősbarát Önkormányzat lett. Fintor Királyné, a tanács titkára elmondta, nemcsak erkölcsi elismerést, hanem 1 millió forint pénzdíjat is kaptak. A tanács ülésén arról is értekeztek, hogy mire használják fel az elnyert összeget – várhatóan a következő ülésen derül ki, hogy mire költik az 1 millió forintot.

Dér Vivien