Újabb bravúros győzelem és továbbjutás a női röplabda CEV Kupában!

Nem ígérkezett könnyűnek, és nem is volt az a Fatum Nyíregyháza CEV Kupa visszavágója a Targoviste ellen. Mivel az első találkozót idegenben is nyerték a mieink, így a román gárda mindent megtett annak érdekében, hogy győzzön a Continental Arénában. Az első szettben jól is játszottak, 20 perc alatt magabiztosan nyerték a játékrészt Herrera vezetésével. A második szettben viszont pontosabban támadott a Fatum, és sikerült egyenlíteni. A harmadik játszmára is megmaradt a lendület, sőt! 16-9-re, majd 21-13-ra is vezetett a Nyíregyháza, és simán nyerte a játékrészt! Mindez túlzottan meg is nyugtatta a csapatot, mert 1-8-al indult a negyedik szett, és nem is sikerült visszakapaszkodni, így jöhetett a döntő játszma. Itt a Targoviste állt sokáig jobban, 8-10 után 9-12-nél is vezettek, de sikerült fordítani, és 16-14-re megnyerni a szettet, a Fatum pedig így kettős győzelemmel jutott tovább a CEV Kupában.

Fatum Nyíregyháza - Targoviste 3-2 (-14, 18, 14, -18, 14)

Nyíregyháza: Francesco 3, Varga 19, Lymareva 17, Pilar 16, Lohman 14, Pintér 7

Csere: Tóth F(liberó) 2, Koseková 1, Lászlop, Szabó L.

vezetőedző: Hollósy László