Tüzijáték csak szilveszterre

Tüzijáték csak szilveszterre

Nagy a választék az év utolsó napjaiban a pirotechnikai eszközökből, széles a kínálat, sokféle terméket árulnak.
A pirotechnikai eszközök vásárlásának és felhasználásának szabályai az elmúlt évhez képest nem változtak. Vásárolni kizárólag engedéllyel rendelkező forgalmazótól, magyar nyelvű felirattal illetve használati utasítással rendelkező termékeket lehet. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 26 konténer elárusító helyet regisztráltak, legálisan ott vásárolhatóak meg a pirotechnikai termékek. A hivatalos árusító helyeken nagykorú személyek a 3. pirotechnikai osztályba tartozó tűzijátékokat december 28-a és 31-e között megvásárolhatják, de azokat csak az év utolsó napján használhatják fel, december 31-én este 6 órától január 1-jén reggel 6 óráig. Kizárólag a tűzijáték használata megengedett.

A fel nem használt tűzijátékokat január 5-ig az elárusító helyre vissza kell vinni, s azokat az eladó köteles térítésmentesen visszavenni. A rendőrség ez évben is fokozott ellenőrzést végez azért, hogy megakadályozza a pirotechnikai eszközök illegális forgalmazását, árusítását és felhasználását. A rendőrség arra is felhívja a figyelmet, hogy a megvásárolt pirotechnikai termékeket mindenki az előírásoknak megfelelően, fokozott óvatossággal használja fel, hogy szórakozásuk ne veszélyeztesse sem őket, sem másokat.