További kilenc szabadtéri sportpark épül Nyíregyházán
További kilenc szabadtéri sportpark épül Nyíregyházán

Mint már korábban hírül adtuk, további kilenc szabadtéri sportpark épül városunkban.

Erre a Nemzeti Szabadidős – Egészség Sportpark Programban közel 210 millió forintos, a kondiparkok esetében 100, a futóköröknél 50 százalékos támogatást nyert önkormányzatunk - írja közösségi média oldalán dr. Kovács Ferenc Nyíregyháza MJV polgármestere.

Négy sportparkot tavaly decemberben vettünk át, újabb három (a rozsréti, Stadion utcai és a kertvárosi) szintén a lakosság által már használható. Most azt a kettőt mutatom be, ahol a kondipark köré 200 méteres futókörök is épülnek. Nyírszőlősön már látszik a kocogóknak készülő pálya nyomvonala, hétfőn a Malomkertben is elkezdődnek a futókör kivitelezési munkálatai. Ezen a két helyszínen egyelőre a kondiparkok sincsenek még átadva, tehát nem használhatóak, a futókörökkel vehetőek birtokba majd, láthatóan nemsokára - fűzte hozzá a polgármester.

Kapcsolódó galéria

Sportpark