Topjátékost búcsúztatott Fucsovics Márton Párizsban - A nyíregyházi teniszező továbbjutott

3 óra 20 perc alatt négy játszmában győzött Fucsovics Márton a negyedik kiemelt Medvegyev ellen a Roland Garroson.   Marci először nyert  top ötös játékos ellen, Medvegyevnek pedig továbbra sincs meg az első győzelme a párizsi Grand Slam-tornán. Fucsovics Márton New Yorkban Grigor Dimitrov személyében világbajnokot, most Grand Slam-döntőst, és hangsúlyozzuk top ötös játékost győzött le.
A Roland Garros második fordulójában a spanyol Albert Ramos-Vinolas (44.) lesz Marci ellenfele. Az egymás elleni mérlegük (3–2) a spanyolnak kedvez, de amikor Grand Slam-versenyen találkoztak, tavaly az Australian Openen, akkor Fucsovics nyert négy szettben.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (38 000 000 euró, salak)
Férfi egyes
1. forduló: Fucsovics Márton (magyar)–Danyiil Medvegyev (orosz, 4.) 6:4, 7:6 (7–3), 2:6, 6:1