Tíz szabadstrand várja a megyében a fürdőzőket

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye valamennyi megnyitott szabadvízi strandján megfelelő a vízminőség.

Tíz szabadstrand várja a megyében a fürdőzőket: a sóstói Tófürdő, a Leveleki Tófürdő, a Szabolcsveresmart Bucka Strand, valamint a tiszai strandok: Rakamaz, Tiszalök, Dombrád, Tivadar, Ibrány, Tuzsér, Vásárosnamény-Gergelyiugornya településeken. A jándi szabadstrand az idei szezonban nem nyit ki, a gávavencsellői szabadstrand esetében a szezon augusztus 1-től –augusztus 31-ig tart.

A szezon előtti mintavétel valamennyi fürdőhelyen megtörtént, valamint az üzemelő fürdők első szezon alatti mintázására is sor került. A vizsgálati eredmények alapján valamennyi fürdő vízminősége megfelelő, fürdőzésre alkalmas.

Felhívják a lakosság figyelmét, hogy a fürdőzés csak kijelölt helyen ajánlott. A nem kijelölt fürdőhelyek mind balesetveszély, mind fertőzésveszély szempontjából nagyobb kockázatot jelentenek. Nincsenek kialakítva a fürdőzés higiénés feltételei és nem történik vízminőség vizsgálat sem, így információ sincs arról, hogy a víz esetleg egészségre ártalmas lehet-e.