Tisztelgés az elhunyt csapatkapitány előtt

Tisztelgés az elhunyt csapatkapitány előtt
Magabiztosan nyert a Kaposvár ellen a Fatum Nyíregyháza. A meccs előtt veszítette el barátnőjét a csapat feladója.

 A Kaposvár ellen lépett pályára a női röplabda NB-I-es bajnokság újabb fordulójában a Fatum Nyíregyháza. Isis és Genesis Francesco valamint Valdez számára ezúttal nem az ellenfél, hanem a héten érkezett rossz hír feldolgozása jelentette a legnagyobb feladatot. A venezuelai válogatott csapatkapitánya, Genesis Francesco barátnője ugyanis váratlanul szívinfarktusban elhunyt. A 25 éves röplabdás Törökországban légióskodott, és ott lett rosszul. A nyíregyháziak az emléke előtt tisztelegve érte is küzdöttek, és az első két szettet kevesebb mint negyven perc alatt meg is nyerték. A harmadik játszma hajrájára kicsit kiengedtek, de így is a második meccslabdát értékesítve magabiztosan győztek. A csapat vasárnap a TFSE otthonában lép pályára. 

Fatum Nyíregyháza - Kaposvár 3-0 ( 10, 13, 23 )

Nyíregyháza: Genesis Francesco 4, Fernandez 13, Leidgeb 5, Szombathelyi 9, Vacsi 9, Villám 11 

Csere: Isis Francesco, Tóth Fruzsina (liberók), Kundrák 1, Sitku 

Horváth András vezetőedző: Az első két játszmában jó teljesítményt nyújtottunk, utána kiengedtünk. A tragikus esemény ellenére légiósaink vállalták a játékot, és talán néhány percre el is felejthették ezt a szörnyűséget. 

Dankó L