Tavaszköszöntő idősekkel

A két egyesület között fennálló példás együttműködés folytatásaként a nagybányaiak látogattak Nyíregyházára április 17-én. Az idősek szavalóversenyen vettek részt, továbbá az erdei tornapályán – vendéglátással egybekötve – kiváló hangulatú beszélgetést folytattak. A tavaszköszöntő mulatság keretében közösen és egyénileg is számot adhattak énektudásukról, de nem maradhatott el a szavalatok sora, akárcsak a tánc sem. A csodás nap végén a résztvevőktől elhangzott, az áprilisi nyíregyházi vendéglátás csak megerősítette a két egyesület közötti kiváló együttműködést, melynek folytatása következik.

Az elmúlt évben kezdődött a barátság, partnerség a két nyugdíjas egyesület között. 2014. július 17-én egy 47 fős autóbusszal elindultak a nyíregyháziak a nagybányai kirándulásukra új barátaikhoz, akik nagy szeretettel fogadták őket. Az óvárosi református parókia pinceotthonában kölcsönösen bemutatták az egyesületeket. Nagyszerű fogadtatásban, vendéglátásban volt részük. Ellátogattak Koltóra is, ahol meglátogatták gróf Teleki Sándor kastélyát, amely múzeumként működik. A két egyesület tagjai nagyon örvendtek egymásnak, és a viszontlátás reményében köszöntek el szeptember végén. A Mihály napi szüreti rendezvényre már a nagybányaiak látogattak el 17-en Nyíregyházára. Kulturális programok, zene, tánc, vacsora, tombola sorsolás várta őket.

Az áprilisi esemény is meggyőzte a vendégeket, a szabolcsi megyeszékhelyen mindig szívesen látják őket.