Tarjányi István ezüstérmes a világkupán - remekül vívott a nyíregyházi kardozó

Tarjányi István ezüstérmes lett Amszterdamban!  Az év utolsó kvalifikációs világkupa versenyének kard versenyszámában az NYVSC sportolója 4 győzelemmel és 1 vereséggel zárta a csoportmérkőzéseket. A direktkieséses táblán komoly ellenfelek legyőzésével menetelt a döntőbe: Tarjányi - Rashid(GBR) 15:3, Tarjányi - Feng(CHN) 15:10, Tarjányi - Paolucci(ITA) 15:14. Tarjányi István a döntőbe jutásért vívott asszóban az olasz Paolucci ellen 10:14-ről fordított 15:14-re, hatalmas bravúr. Az aranyéremért folytatott csatában aztán a görög Triantafyllou-tól 9:15-re maradt alul.

Mivel a tokiói paralimpiára jutásnál a világranglista eredmény számít, ezért a nyíregyházi sportoló számára az ezüst mellett fontos volt, hogy ranglista pontokat is szerezzen, ami sikerült. Edzője Pákey Béla