Szlovák harmadikat győzött le a Szpari

Szlovák harmadikat győzött le a Szpari
Az FK Senica ellen lépett pályára Törökországban a Nyíregyháza Spartacus.

Nyíregyháza Spartacus–FK Senica 1–0 (1–0) 

Nyíregyháza: Balogh – Kosztics, Szokol, Ivanovs, Fodor, Bosnjak – Arziani (Rubus, 80.), Zofcák (Abdouraman, 85.) – Pákolicz, Pekár – Halenár (Seydi, a szünetben).

Vezetőedző: Mátyus János

A szlovák bajnokság harmadik helyén álló csapat elleni találkozó igazi értékmérőnek ígérkezett a Nyíregyháza számára. Óvatosabban kezdett a Szpari, és 15 percet kellett várni az első lehetőségre, amikor Pekár lőtt 25 méterről mellé. A 32. percben ismét Pekár került helyzetbe, amikor Bosnjak visszatett labdáját próbálta átemelni a szlovák kapus fölött, de utóbbi hárított. Hét perccel később viszont már ő is tehetetlen volt, amikor Arziani adott remek labdát Juraj Halenárnak, aki a hálóőr mellett a kapuba lőtt, 1–0. A második félidőben is jól működött a nyíregyházi védelem, a Senica nem tudott helyzetet kidolgozni, a kontrákból pedig folyamatosan veszélyeztetett a Szpari. Seydi előtt két nagy helyzet is adódott, de előbb a kapus védett, majd mellé lőtt közelről. Az eredmény nem változott, a Nyíregyháza Spartacus jó játékkal, a mérkőzést irányítva nyerte a találkozót.

Fotó: Vágvölgyi Bálint, rangado.hu