Szív Világnapja – Ingyenes szűrővizsgálatok a Korzó Bevásárlóközpontban

A hagyományokhoz híven a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, ebben az évben is megrendezi a Szív Világnapját.

A prevenciós program célja, hogy a világon vezető halálokként számon tartott szív- és érrendszeri megbetegedésekre, rizikófaktorainak karbantartására, valamint a szűrővizsgálatok jelentőségére minél szélesebb körben felhívják a figyelmet, és minden év szeptemberének utolsó hétvégéjén szenteljen legalább egy napot a szíve egészségének mindenki, aki csak teheti. Fontos a megelőzés, melyet nem lehet elég korán elkezdeni, már gyermekkorban figyelni kell az egészséges  táplálkozásra és a rendszeres testmozgásra, hiszen csak így válhat egészséges felnőtt a gyermekből. Szeptember 23-án, pénteken 12 órától a Korzó Bevásárlóközpont harmadik emeletén ingyenes vérnyomás-, vércukorszint-, testtömeg-index és haskörfogat mérés, illetve dietetikai és szakorvosi tanácsadás várja a látogatókat.