Szeretett városunk Nyíregyháza – Szatke Zoltán büszke, hogy a Szpari játékosa lehetett

Szeretett városunk Nyíregyháza – Szatke Zoltán büszke, hogy a Szpari játékosa lehetett
Szatke Zoltán büszke arra, hogy a Spartacus játékosa lehetett

Néhány hónapja a futballszurkolók az egyik internetes portálon szavazhattak, kivel azonosítják a nyíregyházi futballt. Nagy fölénnyel Szatke Zoltán lett a győztes. A Szpari ikonikus játékosa tavaly volt 50 esztendős, és még mindig futballozik! Sőt, ősztől ismét a Szpari játékosa lesz, a Nyíregyháza Spartacus második csapatában szerepel majd a megyei III. osztályú bajnokságban. 406 mérkőzés, 36 gól, négy alkalommal feljutás az élvonalba, ott 129 meccs. Mindez Szpari-mezben.

 

Nyíregyházán születtem, itt nevelkedtem, és egy percig sem volt kérdéses, hogy melyik felnőtt csapatban szeretnék majd játszani. Boldog voltam, amikor magamra húzhattam a Szpari mezét, hogy a Városi Stadionban játszhatok. Voltak ugyan ajánlataim Belgiumból, a Ferencvárostól és Debrecenből is, de maradtam. Szerettem, szeretem Nyíregyházát

– mondta Szatke Zoltán.

Harminc év Szpari-mezben

A védő 13 éves korában került Nyíregyházára, és mindössze öt év volt, amikor nem kötődött a Szparihoz! Két évig a Volán Dózsában játszott fiatalként, majd két év katonai szolgálat következett. Később egy fél évet volt Tiszavasváriban, egy másik felet Demecserben. Több mint harminc évet pedig a Spartacusnál!

A meccsek, vagy az edzések után nem tudtam úgy végigsétálni a városon, hogy ne állítottak volna meg idegenek vagy éppen ismerősök. Az egykori „B” közép tagjaival ma is nagyon jó a viszonyom, rengeteg szeretetet kaptam. Nyíregyháza egy rohamosan fejlődő város, a színház, Sóstó, a strand, az állatpark évek óta az ország legjobbjai között van

– mesélte a legendás játékos.

Ismét a pályán

A megyei III. osztályú bajnokságban nem a védő lesz az egyedüli rutinosabb játékos, több olyan fiatal tréner dolgozik jelenleg a Szpari utánpótlásában, akik tavaly is játszottak megyei csapatokban. A keret többi tagja viszont főként utánpótlás-játékosokból áll majd. Szatke Zoltán évek óta irányítja fiatalok edzéseit.

Edzőként rendszeresen szembesülök azzal, hogy fiatal, tehetséges játékosokat elcsábítanak más csapatok. Sajnos ilyenkor nem kérdeznek meg sem a szülők, sem a gyerekek. Aztán 1–1,5 év múlva sokan visszajönnek, mert nem azt kapják máshol, mint amit ígértek nekik. Nyíregyházán jelenleg jó képzés folyik a sport területén – és itt nem csak a focira gondolok. A körülmények megfelelőek, és rövidesen egy korszerű akadémia, egy új stadion épülhet, így minden feltétel adott lesz ahhoz, hogy egy-egy fiatal elérje céljait. Ha pedig ezt Nyíregyházán a felnőtt csapatban tehetik meg, az töltse el őket büszkeséggel

– tette hozzá a labdarúgó.