Szerdán rajt - Kezdődik a férfi kosárlabda bajnokság új szezonja

Szerdán rajt - Kezdődik a férfi kosárlabda bajnokság új szezonja

Szerdán megkezdi a bajnoki szereplést a férfi kosárlabda NB-I-ben a Hübner Nyíregyháza BS. A Cápák az előző idényben kiharcolták a feljutást, így ismét a legjobbak között szerepelhetnek. Hét hetes felkészülés után vág neki az idénynek a csapat, melynek kerete alaposan megváltozott a nyári szünetben, több új játékos is érkezett, de a magyar magot igyekeztek egyben tartani. A felkészülést számos mérkőzés segítette. Kétszer találkoztak a mieink a Jászberénnyel, az oroszlányi Bányász Kupán a hazaiak mellett a Péccsel is összemérték erejüket a nyíregyháziak, , a Sitku Ernő Emléktornán a Honvéddal és az Alba Fehérvárral csaptak össze, majd múlt szerdán a Honvéd vendégeként tartották a főpróbát. Szerdán Debrecenbe utazik a csapat, az első fordulóban a DEAC lesz az ellenfél.

Jó munkát végeztünk a felkészülés alatt, kilencven százalékban elégedett vagyok – fogalmazott Pethő Ákos a csapat honlapjának. – Nagyon jó egység alakult a csapaton belül, a posztriválisok és a külföldi, valamint a magyar játékosok közötti kapcsolat is rendben van. Nyilván fejlődnünk kell, fel kell vennünk a bajnokság iramát, de örülök neki, hogy erős csapat ellen kezdünk, és így kell megmutatnunk, hogy tényleg idetartozunk.

Az első hazai meccsen szombaton a Kecskemét ellen lépnek pályára a Cápák.