Sport a sötétben - első alkalommal rendezték meg a Szent Iván éji futást

Sport a sötétben - első alkalommal rendezték meg a Szent Iván éji futást

Közel 100 futó részvételével köszöntötték a nyarat a Mozaik Med SE és az I. Nyíregyházi Futófesztivál résztvevői. A kedd esti varázslatos, közösségi sporteseményen már fél 9 körül elkezdték a lelkes futók a gyülekezőt, ahol egy rövid bemelegítés uttán negyed 10-kor, már sötétben indultak a futók az Erdei tornapályáról, megkerülték a Sóstói-tavat, és érkeztek vissza a tornapályára.

A leggyorsabbak bő fél óra alatt vissza is érkeztek, mindenki a saját tempójában, de sikeresen leküzdötte a 7 km-es távot. A különleges futáson a gyerekektől egészen a szép korúakig képviseltette magát minden nem és korosztály. A szervezők már törik a fejüket a következő, egyedülálló futóeseményen.