Sorsoltak a női röplabda Magyar Kupában - A Fatum címvédőként indul

Sorsoltak a női röplabda Magyar Kupában - A Fatum címvédőként indul

A Magyar Röplabda Szövetség székházában megtartották a Magyar Kupa 2021–2022-es idényének sorsolását. A férfiaknál 17, a nőknél 24 csapat nevezett a sorozatra, így előbbieknél egy, utóbbiaknál viszont nyolc selejtezőt is játszani kell.  A versenykiírás alapján az előző évben az első négy közé jutó csapatok a mostani sorozatban is csak az elődöntőben kerülhetnek össze. Az azonos osztályban szereplő csapatok (ilyennek számít az Extraliga és az NB I-es Liga) oda-visszavágós rendszerben vívják a párharcokat, míg a különböző osztályúaknál az alacsonyabb osztályú csapat pályaválasztásával, egy mérkőzésen dől el a továbbjutás. A Fatum Nyíregyháza az első körben az NB-I-es Fehérvár - Kispest meccs győztesével találkozik. 

MÁV Előre-Bericap (NB I)/Kispest SE (NB I) – Fatum Nyíregyháza (Extraliga)

A nőknél a / jellel elválasztott csapatok játsszák a selejtezőt október 13-14-én és 27-28-án. A nyolcaddöntőt november 9-10-én és december 4-én, a negyeddöntőt december 11-én és 18-án, az elődöntőt január 8-án és 15-én játsszák. A döntőt március 11-13-án rendezik mindkét nem számára a tervek szerint.